Празът се нарязва на ситно и се задушава в маслото до прозрачност. Добавя се брашното и се запържва, като се бърка енергично 3-4 минути.
Добавя се бульонът и се оставя да ври на тих огън 20 минути. Овкусява се със сол и черен пипер. Сваля се от огъня и се пасира.
Жълтъците се разбиват със сметаната и с получената смес се застройва супата. При сервиране може да се гарнира с още сметана.
Ingredients
Directions
Празът се нарязва на ситно и се задушава в маслото до прозрачност. Добавя се брашното и се запържва, като се бърка енергично 3-4 минути.
Добавя се бульонът и се оставя да ври на тих огън 20 минути. Овкусява се със сол и черен пипер. Сваля се от огъня и се пасира.
Жълтъците се разбиват със сметаната и с получената смес се застройва супата. При сервиране може да се гарнира с още сметана.

ЗВУЧИ МНОГО ВКУСНО ! НЕ ЗНАМ ТОЧНО КОГА НО ЩЕ Я НАПРАВЯ,! ЕЕСЕЛИ НОВОГОДИШНИ ПРАЗНИЦИ СЪС МНОГО Е ❤️ И СПОКОЙНА ЕЖЕДНЕВНОДТ! ДО ДО СКОРО 🌹🌷
Много Ви благодаря! Да Ви е сладко 🙂